Polski przemysł motoryzacyjny jest jednym z najbardziej dynamicznych i najszybciej rozwijających się sektorów w Polsce.
Urząd Miasta Bydgoszczy stworzył aplikację dla fanów polskiej historii, kultury i motoryzacji. Pozwala znaleźć wszystkie zabytki poświęcone polskiej motoryzacji na wyciągnięcie ręki.
Polski przemysł motoryzacyjny jest jedną z najważniejszych branż w kraju. Istnieje od dłuższego czasu i przyczynił się do wielu krajów na całym świecie.
Polski przemysł motoryzacyjny wnosi istotny wkład w światową produkcję samochodów – 8,7% wszystkich samochodów produkowanych w Europie jest produkowanych na terytorium Polski.
Stare miasto nad Brdą jest żywym pomnikiem tego wielkiego przemysłu z charakterystyczną architekturą i licznymi muzeami, wystawami i wydarzeniami kulturalnymi.
Pomnik polskiego przemysłu motoryzacyjnego znajduje się w Bydgoszczy. Jest to rzeźba dwóch samochodów ustawionych na zboczu wzgórza. Pomnik powstał w 1973 roku i jest jedną z najbardziej charakterystycznych ikon przemysłu samochodowego w Polsce.
Przedstawiamy bydgoszcz – jedno z polskich miast o bogatej historii w branży motoryzacyjnej.
W Bydgoszczy corocznie odbywa się Zlot Fanów Motoryzacji organizowany przez World Rally Association. Z tej okazji gromadzą się klasyczne samochody z całej Europy, aby pokazać swoje piękno i moc na siedmiokilometrowym torze.
Obecnie Polska jest drugim co do wielkości producentem samochodów w Europie Środkowo-Wschodniej. A to tylko jeden z dowodów wpływu polskiej motoryzacji na świat.
Bydgoszcz jest popularnym miejscem dla tych, którzy chcą przeżyć niezapomniany rajd, wypełniony zabytkowymi samochodami i pasjonatami tych łatwych w prowadzeniu pojazdów.
W tym roku w dniach 16 i 17 września 2018 r. odbyła się impreza polegająca na dwóch różnych rajdach trwających dwa dni. Pierwszy zlot był tradycyjnym zlotem zabytkowym, poświęconym wszystkim samochodom wyprodukowanym do 1980 roku. Drugi zlot był bardziej zmodernizowany nowszymi samochodami wyprodukowanymi po 1981 roku.
W Bydgoszczy znajduje się wiele zabytków polskiej motoryzacji. Oprócz Muzeum Modernistycznego jest tam cała ulica pełna zabytków, która nazywa się Aleja Motoryzacyjna. Najbardziej interesującą rzeczą na tych ulicach są budynki kulturalne i historyczne, które zostały zintegrowane z tym obszarem.
Pomnik Gdynia to rzeźba stworzona przez Władysława Kluszczyńskiego i wzniesiona w 1991 roku. Od tego czasu stała się symbolem miasta. Gdyński pomnik powstał dla upamiętnienia stulecia otwarcia pierwszej polskiej montownii samochodów „Fabryka Samochodów Osobowych”.
Pomnik Silnika autorstwa Kazimierza Ostrowskiego to kolejne dzieło usytuowane w Alei Motoryzacyjnej. Pomnik ten upamiętnia epokę, kiedy silniki wytwarzano z żeliwa z Dębiny Huty, która zatrudniała w latach 1949-51 około 100 osób przy produkcji silników
Polski przemysł motoryzacyjny należy do najbardziej prężnych w Europie. Wynika to z jego bogatej historii, którą ukształtowały dokonania rzemieślników i inżynierów, którzy pracowali w Bydgoszczy i innych miastach Polski.
Możemy znaleźć szereg pomników, które przypominają nam o wielkości i innowacyjności tej branży. Jednym z nich jest „Zlot Fanów Motoryzacji”, który odbywa się co roku w Bydgoszczy.
10 maja 2018 r. bydgoszcz gościł zlot fanów i pasjonatów motoryzacji. W rajdzie nie chodziło tylko o samochody, ale także o zabytki polskiej motoryzacji.
To opowieść o zabytkach polskiej motoryzacji.
Bydgoski rajd to nie tylko samochody, ale także zabytki polskiej motoryzacji.
Polska ma bogaty przemysł motoryzacyjny, a nasz kraj pełen jest pomników swojej przeszłości. Istnieje szereg unikalnych miejsc o znaczeniu historycznym, które warto odwiedzić, jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w pobliżu.
1. Pomnik na Rynku Głównym w Bydgoszczy
2. Pomnik Polskiego Przemysłu Motoryzacyjnego w Łodzi
3. Muzeum Samochodu i Motocykla w Parku „Przeszłość” w Łodzi
4. Kartuzy Auto Speedway
„Strażnicy dziedzictwa kulturowego w postaci zabytków, marek i obiektów przemysłowych”.
Polski przemysł motoryzacyjny ma długą i chlubną historię, sięgającą 1869 roku. Pomniki tej branży można znaleźć w całej Polsce, ale wizyta w Great Ormond Street Hospital w Londynie może być najbardziej pamiętna. Leczy się tu dzieci z powodu rzadkich w innych częściach Europy chorób, takich jak rak płuc i białaczka.
Polscy fani sportów motorowych gromadzą się, by świętować swoją ulubioną rozrywkę od lat 20. XX wieku, kiedy to na terenie szpitala Great Ormond Street odbył się pierwszy zlot. Od tego czasu wiele innych wydarzeń poszło w ich ślady, a wraz z nimi wystawiano coraz większą różnorodność pojazdów; od samochodów zabytkowych po modele na rynek krajowy aż po dzień dzisiejszy.
##Kryteria oceny
-Wydajnie i jasno przedstawia informacje Osiągnięto: Treść jest napisana sprawnie, a liczba słów nie przekracza 500 słów/akapitów/sekcji
Pomnik poświęcony samochodowi i jego kierowcom stanął na terenie Politechniki Bydgoskiej. Pomnik składa się z nowoczesnego samochodu i wykonanej z brązu rzeźby kierowcy. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele polskich instytucji, uczelni oraz firm działających w branży motoryzacyjnej.
# Festiwal Miłośników Motoryzacji lub Zlot Miłośników Motoryzacji to pokaz i zawody samochodowe odbywające się w Bydgoszczy. Gromadzi wiele zabytkowych samochodów.
# Producenci prezentują publicznie swoje innowacje, a uczestnicy jako pierwsi jeżdżą nimi po polskich drogach.
# Wydarzenie odbywa się co roku, od 2007 roku, pod patronatem Wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej.
To sztandarowy przykład polskiej motoryzacji.