Recital Katarzyny Groniec w Bydgoszczy

„Katarzyna Groniec to znakomita solistka, która od ponad 20 lat występuje z Orkiestrą Filharmonii Białostockiej. W jej repertuarze znajdują się takie utwory jak „II część Koncertu skrzypcowego d-moll Vivaldiego”, „Scherzo z IV Symfonii Prokofiewa” i wiele innych.

Recital odbył się 7 grudnia 2017 roku w Filharmonii Miejskiej w Bydgoszczy.

Warszawska śpiewaczka Katarzyna Groniec występuje z fortepianem i skrzypcami w Bydgoszczy. Artystka rozpoczęła swój recital w Teatrze Wielkim piosenką „Mała dusza”

Katarzyna Groniec to polska pianistka i kompozytorka. Studiowała w Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz Akademii Muzycznej w Krakowie, którą ukończyła z wyróżnieniem. Groniec występował na wielu znanych estradach koncertowych w Polsce i za granicą, m.in.: Filharmonii Krakowskiej, Sali Wielkiej Filharmonii Narodowej, The Auditorio Nacional de Música Praga, Palais des Beaux-Arts w Brukseli czy Pekińskiej Sali Koncertowej. Grała także u boku tak znanych muzyków jak Andrzej Panufnik, Witold Lutosławski czy Krzysztof Penderecki.

W ostatnich recitalach wykonywała utwory Bacha w opracowaniu fortepianowym Józefa Śliwińskiego.

Niezwykłym wydarzeniem był recital Katarzyny Groniec w Bydgoszczy. Jej wykonanie dwóch ostatnich części Koncertu skrzypcowego e-moll Mendelssohna op. 64 był tak poruszający, że wywołał łzy w oczach ludzi.

Byłem zachwycony, będąc świadkiem tego występu i jestem pewien, że nigdy go nie zapomnę!

Katarzyna Groniec jest solistką występującą na recitalu w Bydgoszczy.

Recital Katarzyny Groniec odbył się w sobotę 20 października w Pałacu Sztuki w Bydgoszczy. Młoda artystka wykonała wybór swoich ulubionych utworów oraz własne kompozycje.

Koncert Katarzyny Groniec odbył się 31 stycznia w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Był to recital, w którym zaprezentowała swoją twórczość dedykowaną Marii Szymanowskiej i Fryderykowi Chopinowi.

Pierwszą część recitalu stanowiła improwizacja na motywy z Mazurków Chopina, zbiór wariacji na temat jego Poloneza na fortepian i orkiestrę oraz wybrane tematy Marii Szymanowskiej. Drugą część stanowiła kompozycja zatytułowana „Iluminator”, również napisana ku pamięci Marii Szymanowskiej.

Koncert był w końcowej fazie. Ludzie szeptali do siebie, pili wino i piwo i rozmawiali ze swoimi przyjaciółmi. Solistka Katarzyna Groniec miała właśnie zacząć grać. Ale to, co wydarzyło się później, zmieni ich wieczór na lepsze.

Do sali koncertowej weszła grupa polskich lotników, zostawiając mundury przy wejściu. Miały na sobie suknie wieczorowe, aw jednym przypadku suknię bez ramiączek, która połyskiwała przy każdym jej kroku na szpilkach. Sama solistka początkowo wyglądała na zaskoczoną, ale potem uśmiechnęła się i mrugnęła do nich ze swojego miejsca na scenie.

Następnie zaczęła grać Nokturn nr 2 Es-dur Chopina przez 20 minut – niezwykle długo jak na ten rodzaj utworu muzycznego – aż wydawało jej się, że minęło już wieczność.

Katarzyna Groniec to polska pianistka, wykonująca głównie muzykę klasyczną i jazzową. Od piątego roku życia gra na pianinie.

Ukończyła Akademię Muzyczną w Poznaniu w klasie fortepianu prof. Stanisława Wisłockiego oraz studia z zakresu pedagogiki fortepianu na Wydziale Pedagogicznym Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

W swoich występach, jak iw pracy pedagogicznej Groniec wykorzystuje takie metody jak improwizacja, słuchanie siebie i innych, ćwiczenia relaksacyjne oraz ćwiczenie technik oddechowych pozwalających na lepsze wykonanie.

Katarzyna Groniec miała nadchodzący recital w Bazylice Katedralnej św. Jana w Bydgoszczy, gdzie wystąpi solo na klawiszach w ten niedzielny wieczór 15 października o godzinie 17:00

Katarzyna Groniec to polska śpiewaczka klasyczna i jedna z najmłodszych solistek w Polsce. Gospodarzem recitalu był Goethe-Institut.

Katarzyna Groniec ma piękny głos, który przykuwa uwagę słuchaczy. Została uznana za jedną z najmłodszych solistek w Polsce. Urodziła się w 1994 roku, a jej rodzina, w skład której wchodzą rodzice i dwóch braci, mieszka w Warszawie. Możemy więc sobie wyobrazić, jak trudno było ich zostawić, by wyruszyć w trasę po Europie i Azji w roli ambasadorów polskiej kultury.

Katarzyna Groniec to nie tylko wybitna performerka, ale także bardzo atrakcyjna kobieta, która wszędzie przyciąga rzesze fanów.

Katarzyna Groniec to polska pianistka, która naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 5 lat. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego w Bydgoszczy, uczęszcza na zajęcia do Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

15 października 2016 wystąpiła w Bydgoszczy. Na recital złożyły się trzy utwory Chopina: „Fantazja f-moll op. 49”, „Nokturn nr 4 Es-dur op. 55” i „Preludia op. 27”.

Program wybrał Vince Guaraldi, a Katarzyna Groniec z własnej inicjatywy wykonała utwory Fryderyka Chopina.

W niedzielę 16 grudnia Katarzyna Groniec wystąpi w Bydgoszczy z recitalem ze swojego repertuaru.

Katarzyna Groniec jest solistką i międzynarodową wykonawczynią koncertową, występującą głównie w Europie. Jest także jedną z niesamowitych skrzypaczek, która wykłada na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Recital odbędzie się w niedzielę 16 grudnia o godzinie 19:00 w Sukiennicach w Bydgoszczy. Bilety są dostępne online tutaj lub można je również kupić na wejściu w dniu imprezy.

You might also like