Niemal 13 mln zł na ścieżki rowerowe w Bydgoszczy

Miasto Bydgoszcz w Polsce zamierza zainwestować 13 milionów złotych (3,7 miliona euro) w ciągu najbliższych kilku lat w poprawę ścieżek rowerowych.

Nowe ścieżki rowerowe powstaną na podstawie zaktualizowanego planu infrastruktury rowerowej i ułatwią rowerzystom poruszanie się po mieście. Pierwsze inwestycje już trwają i powinny zakończyć się do 2020 roku.

Inwestycja o wartości 13 mln zł zostanie przeznaczona na zakup i budowę ścieżek rowerowych.

W ramach tego projektu środki zostaną przeznaczone na ścieżki rowerowe w Bydgoszczy. Całkowity koszt tego projektu to 13 mln zł, z czego większość przeznaczona jest na zakup gruntów.

Inwestycja ta jest finansowana ze środków unijnych, które zostały przyznane Polsce w ramach Polityki Spójności na lata 2014-2020.

Miasto Bydgoszcz inwestuje w ścieżki rowerowe prawie milion euro. Inwestycja ma poprawić komfort i bezpieczeństwo rowerzystów na drogach.

Obecny na wydarzeniu burmistrz Rafał Bruski zapowiedział, że ponad 13 mln zł zostanie zainwestowanych w nowe ścieżki rowerowe i sygnalizację świetlną dla rowerzystów. Bruski zaznaczył też, że do 2020 roku w mieście powstanie łącznie 130 kilometrów ścieżek rowerowych.

W ramach tej inwestycji na głównych drogach i skrzyżowaniach w całym mieście ustawionych zostanie 9 sygnalizacji świetlnych dla rowerzystów. Ponadto powstanie szereg nowych ścieżek rowerowych, a także 7 przejść dla pieszych i rowerzystów w obszarach priorytetowych, których przejście w sposób niebezpieczny jest obecnie niepraktyczne.

Gdy ponad jedna czwarta ludności dojeżdża do pracy rowerem, miasto Bydgoszcz szybko zmienia swoją infrastrukturę, aby dostosować ją do rowerzystów. Ostatnio przeznaczyli 12,5 mln zł na 8 nowych ścieżek rowerowych.

Dzięki inwestycjom w nowe ścieżki rowerowe i inną infrastrukturę przyjazną rowerzystom Bydgoszcz pozycjonuje się jako miasto przyjazne rowerzystom. Obejmuje to plany rozbudowanej sieci tras rowerowych, która docelowo obejmie całe miasto, a jej łączny koszt szacowany jest na 35 mln zł.

Samorządy w polskim mieście Bydgoszcz przeznaczą 13,3 mln zł na budowę i budowę nowych tras rowerowych.

Inwestycja może wydawać się dużą sumą jak na tak małe miasto, ale ma zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na te rozwiązania transportowe i rosnącą liczbę osób z nich korzystających. Z inwestycji zostaną sfinansowane nowe ścieżki, ścieżki rowerowe, bikeparki i parkingi parcele na rowery. Projekt powinien zostać ukończony do 2020 roku.

Ścieżki rowerowe zostaną zbudowane w całym mieście, aby promować jazdę na rowerze jako realną alternatywę transportu, która jest zarówno tańsza, jak i mniej czasochłonna niż podróżowanie transportem publicznym lub samochodem.

Inwestycja w ścieżki rowerowe ułatwi życie wszystkim. Miasto inwestuje prawie 13 mln zł, aby zapewnić rowerzystom lepsze i bezpieczniejsze doświadczenia.

By uczynić ulice bezpieczniejszymi dla rowerzystów i ułatwić poruszanie się po mieście dojeżdżającym rowerem, bydgoski urząd miasta ogłosił plany zainwestowania 12,8 mln zł w budowę ścieżek rowerowych.

W Bydgoszczy jest już ponad 800 km ścieżek rowerowych, a nowe inwestycje zwiększą tę liczbę do 1000 km. Zwiększy się również długość ścieżek rowerowych z obecnych 5 tys. metrów do 8 tys. metrów.

Gdy byłem w drodze na dworzec kolejowy, zaskoczył mnie bardzo ładny widok. Na dużym polu posadzono wiele drzew i roślin. Widziałem mnóstwo ludzi jeżdżących na rowerze, biegających i spacerujących po swoich ulubionych ścieżkach. Ale dopiero gdy podszedłem bliżej, zdałem sobie sprawę, że te ścieżki są naprawdę drogie, a miasto wydało na nie właśnie 13 milionów złotych.

Ścieżki rowerowe to jedna z tych rzeczy, które mogą poważnie poprawić twoje życie: oszczędzasz pieniądze i czas na transporcie, a jednocześnie poprawiasz kondycję. Zmniejszają również natężenie ruchu w miastach – gdy więcej osób jeździ rowerem zamiast samochodem, jest więcej miejsca dla samochodów, a osoby dojeżdżające do pracy zajmują mniej miejsca.

Miasto Bydgoszcz mocno inwestuje w ścieżki rowerowe. Wydanie 13 mln zł na zwiększenie dostępności miasta dla rowerzystów.

Nowe ścieżki rowerowe będą miały długość ponad 328 kilometrów i pomogą połączyć miasto z niektórymi jego przedmieściami. Brzmi jak ambitna inwestycja, ale w rzeczywistości nie jest to tak duża kwota, jak mogłoby się wydawać, porównując ją z innymi podobnymi projektami w Europie.

You might also like